SZKOLENIA I WARSZTATY

Czy wiesz, że większość kłamców patrzy prosto w oczy?- Szkolenie dla Wolontariuszy.

„Musisz wiedzieć, że wszyscy kłamią. Ja kłamię i ty, drogi czytelniku, również kłamiesz. Nie ma na naszej planecie człowieka, który mówi tylko prawdę. Co więcej, jak wskazuje Pamela Meyer- autorka książki Liespotting (Wykrywanie kłamstwa) – każdego
dnia jesteśmy okłamywani od dziesięciu do dwustu razy, a samych siebie okłamujemy średnio jeden do dwóch razy dziennie. Kłamstwo towarzyszy człowiekowi od setek lat i można powiedzieć, że jest dla nas niczym oddychanie.”(Hofman, 2020)
*

W dzieciństwie myśleliśmy, że kłamcy rośnie nos jak u Pinokia, później wydawało nam się, że kłamią ludzie, którzy nie patrzą prosto w oczy. A jak jest teraz? Czy potrafisz rozpoznać, kiedy ktoś Cię okłamuję? Dlaczego kłamiemy i czy każdy z nas to robi?

Kłamstwo nie jest pojęciem nowym i naukowcy już od wielu lat badają jakie motywy kierują ludźmi, którzy mówią nieprawdę. Ludzie oszukują z wielu powodów, czasem są one egoistyczne i nastawione na własne korzyści, a czasem kłamiemy z powodów altruistycznych, kiedy wybieramy kłamstwo, które według nas jest lepsze od trudnej prawdy. Nie chcemy skrzywdzić naszych bliskich, lub chcemy sprawić komuś przyjemność i to popycha nas do mówienia nieprawdy. Bardzo często to właśnie naszych bliskich i osoby, które kochamy okłamujemy najczęściej mając dobre intencje.

Kłamiemy wszyscy, a jednocześnie chyba wszyscy nie lubimy być okłamywani. Czy można zatem rozpoznać, kiedy ktoś nas okłamuje? Stuprocentowej pewności mieć nie możemy, nawet wariograf jej nie daje. Istnieją jednak pewne sygnały takie jak mowa ciała, dobór słów i zachowanie drugiej osoby, które mogą wskazywać na oszustwo.

Osoby zainteresowane zgłębieniem wiedzy na temat wykrywania kłamstwa odsyłamy do książki Natalii Hofman „Jak wykryć kłamstwo. Profilerka Natalia Hofman radzi, jak widzieć więcej niż inni”, a naszych wolontariuszy serdecznie zapraszamy na szkolenie z Natalią zorganizowane dla PPA.

Już 16 listopada o 18:00 czasu UK, Natalia Hofman w ramach wsparcia charytatywnego przeprowadzi webinarium dla Wolontariuszy PPA! Natalia jest terapeutą, psychologiem, oraz właścicielką centrum Terapeutyczno-szkoleniowego Dwa skrzydła – psychoterapia’ w Warszawie.
‚Dwa skrzydła’ oferuje terapię na terenie całej Europy w j. polskim, angielskim i ukraińskim.
Z niecierpliwością odliczamy dni!

Nasi wolontariusze w PPA otrzymują darmowy dostęp do wszystkich szkoleń i wydarzeń organizowanych przez naszą organizację. Dodatkowo ciągle poszerzają swoją wiedze i doświadczenie dzięki szkoleniom wewnętrznym, takim jak nadchodzące szkolenie z Natalią, które nie jest dostępne dla osób z zewnątrz. Chcesz do nas dołączyć i również móc uczestniczyć w naszych szkoleniach wewnętrznych? ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM W PPA. Napisz do nas: hr@polishpsychologists.org.

*Cytowany fragment pochodzi z książki Natalii Hofman „Jak wykryć kłamstwo. Profilerka Natalia Hofman radzi, jak widzieć więcej niż inni”, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2020).

1 myśl w temacie “Czy wiesz, że większość kłamców patrzy prosto w oczy?- Szkolenie dla Wolontariuszy.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s