SYTUACJE KRYZYSOWE

Alkoholizm- wsparcie i pomoc w UK

Odwyk-w-uk

Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm jest chorobą! Polega ona na spożywaniu dużych ilości alkoholu pod przymusem psychicznym, somatycznym lub/i fizycznym. Mechanizm uzależnienia zachodzi w naszym mózgu, jego predyspozycja jest zależna od naszych genów, a także od ilości i częstotliwości spożywania alkoholu. Leczenie alkoholizmu lub uzależnienia od innej substancji psychoaktywnej jest procesem skomplikowanym i długotrwałym.

Alkoholizm Londyn

Czy mam problem z alkoholem?

 • Głód alkoholowy- czy masz silną i ciężką do opanowania potrzebę spożywania alkoholu?
 • Zaburzona kontrola picia alkoholu- z początku może być widoczna jako problem w odmówieniu zaczęcia picia lub nieumiejętność zakończenia picia. 
 • Pijesz aby zredukować napięcie i stres?
 • Drżenie mięśni, nadciśnienie tętnicze, kołatania serca, pogorszenie nastroju, problemy ze snem?
 • Pijesz, aby złagodzić powyższe symptomy?
 • Większa tolerancja alkoholu? Musisz pić więcej, aby być na haju?
 • Twoje zainteresowanie, hobby zostało zastąpione alkoholem?
 • Pijesz pomimo, że wiesz, że Ci szkodzi?
 • Czujesz lęk gdy nie masz dostępu do alkoholu?
 • Pijesz w samotności?

Jeżeli odpowiedziałeś chociaż na jedno pytanie tak, jest to znak abyś zastanowił się nad swoją relacją z alkoholem. 

Gdzie szukać pomocy w Londynie i całym UK?

polskojęzyczne grupy AA w londynie i UK

GP

Jeżeli nie masz problemu z posługiwaniem się językiem angielskim, porozmawiaj ze swoim lekarzem w GP. Lekarze po przeprowadzeniu wywiadu skieruje Cię na odpowiednie leczenie. Możesz również uzyskać informacje o grupy wsparcia w Twojej okolicy.

PPA

Polish Psychologists’ Association- Jest to fundacja zrzeszająca polskich psychologów chętnych Ci pomóc. Jeżeli czujesz że nie możesz sobie poradzić z problemem i chciałbyś z kimś porozmawiać skontaktuj się z nami. Polscy psychologowie z ramienia organizacji przyjmują w Londynie, Oxfordzie, Cambridge.

Więcej informacji uzyskasz wchodząc na stronę internetową: https://polishpsychologists.or

AA, czyli alcoholic anonymous (również grupy polskojęzyczne)

Są to bezpłatne meetingi odbywające się regularnie, najczęściej przy/w kościołach. Nie jest to żadna organizacja kościelna, ani terapia. Na spotkania można przyjść w każdej fazie choroby, lub gdy mamy tylko podejrzenie o swoim uzależnieniu. Na stronie AA możemy zlokalizować najbliższy meeting w całym UK. 

Jak AA może pomóc?

 Spotkania podzielone są na zamknięte i otwarte. Te pierwsze są wyłącznie dla osób uzależnionych natomiast meetingi otwarte są dla każdego, często przychodzą tam osoby spokrewnione z alkoholikiem (aby towarzyszyć osobie uzależnionej lub aby samemu zrozumieć przebieg tej choroby). Meetingi są prowadzone na podstawie programu 12 kroków (stworzony niecałe 100lat temu przez osoby uzależnione).

Jeśli zdecydujesz się przyjść na spotkanie zostanie Ci zasugerowane znalezienie sobie tzn. Sponsora- czyli osobę, która przeszła już 12 kroków programu i będzie Ci pomagać, a także towarzyszyć w abstynencji. Jest to świetna okazja do poznania nowych osób i możliwość dzielenia się problemami, otrzymania wsparcia i motywacji do odstawienia alkoholu.

Polski psycholog londyn

Jeżeli masz wątpliwości czy problem dotyczy Ciebie nie bój się o tym porozmawiać. Wyżej wymienione organizacje są po to, aby Ci pomóc! 

Niestety spora część osób uzależnionych nie przyznaje się do problemu, bagatelizuje lub usprawiedliwia swoje picie np. stresem lub innymi problemami.

Jak nakłonić taką osobę do leczenia? Jeżeli jesteś rodziną lub bliskim osoby uzależnionej od alkoholu to zapraszam na kolejny wpis o osobach współuzależnionych, który ukaże się już niebawem.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem o wyzwaniu- „miesiąc bez alkoholu”, czyli Dry January.

1 myśl w temacie “Alkoholizm- wsparcie i pomoc w UK”

 1. Mi osobiście było bardzo ciężko, cudem jakimś trafiłam na Rafała Piekarczyka on mi pomógł uporać się z moim problemem alkoholowym, mogę go spokojnie polecić tutaj jest ich strona osrodek.uk chyba nawet prowadzą terapię online i dość tanio jak na standardy pozdrawiam serdecznie zmagających się!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s