Uncategorized

Coraz bliżej Święta… :)

Świąteczny czas to głównie czas spotkań z innymi. Spotykamy się w „realu” z osobami, z którymi często mamy kontakt tylko online. Tak też było w PPA podczas naszego spotkania Wigilijnego, które odbyło się w minioną niedzielę w POSK’u.

Nie zatrzymała nas pogoda, problemy komunikacyjne i inne niesprzyjające okoliczności, chociaż ze względu na nie, spotkaliśmy się w okrojonym gronie. Nasi wolontariusze, którzy zwykle pracują ze sobą w formie zdalnej, mieli okazję spotkać się osobiście.

Wspaniale było się spotkać na żywo przy kolacji, wymienić doświadczeniami, poznać ścieżki  kariery innych wolontariuszy. Było dużo śmiechu ale także poważne konwersacje. 

W tle grały kolędy, a zimne przekąski przygotowała dla nas „Łowiczanka”.

 Po kolacji zrobiłyśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, aby podzielić się z Wami naszymi uśmiechami:)

Ten przedświąteczny czas jest dobrym momentem, spotkać się na żywo z osobami, z którymi nie widzimy się często, lub mamy kontakt głównie online. Możemy wybrać się na świąteczną kawę z dawno niewidzianym znajomym, lub zaprosić na świąteczny obiad/kolacje osoby z pracy, aby poznać je trochę bliżej.

Czasem ten czas dla niektórych może być trudny. Warto również otworzyć się na osoby z naszego otoczenia, z którymi zwykle się mijamy i nie mamy bliskich kontaktów. Może mamy nadwyżkę świątecznych pierniczków i rozdamy je sąsiadom z świątecznymi życzeniami. Może nasza córka ma koleżankę wychowywaną przez samotnego rodzica i my zaprosimy ich do nas, aby razem spędzić Święta. Może nasz znajomy z pracy dopiero się tutaj przeprowadził i sam spędza święta, bo nie zna nikogo w nowym mieście i jest daleko od rodziny i znajomych. Otwórzmy się na innych również na żywo, nie tylko online!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s